یاد ..باد...ماند...

 

یاد بودت به یادم بود....به یادت بودم در باد...نه در بودم ،به یادم بودی و نه در این نبودم ...به یادت من..

دل گرفته ام  از تو!!! که گه گاهی یادت، تکیه گاهی هست...و یادم اما ، هیچ گاه یادت نیست...

در تک تک لحظاتم تنها به یاد تو ام....خدایا ! دانم که به یادم هستی....اما....0 ...میدانم که نباید از چیزی که علمی ندارم به آن بپرسم..( 47 هود) میدانم که بر تو خرده نمی توان گرفت!!...( انبیاء22)..پس اگر توانم شکر ( لعلکم تشکرون!4 نحل)...که هر چه رضایِ توست ، راضی ام!

 

به شرط خود به شطر خود بخوانم...به وتر خود، متواترم کن...به انقلاب خود ، منقلبم کن...به حسن خود، احسنم کن...به خلف خود خلیفه ام و به شفع خود ، شفایم ده...یا مغنی الاغنیاء!

پ ن:

1.تعجب از کسی که ایمان به تقدیر الهی دارد، چرا محزون می شود...شگفت از کسی که یقین به مرگ دارد ، چرا شاد است...یقین به حساب دارد ، چرا غافل است؟یقین به رزق دارد، چرا خود را به زحمت بیش از اندازه می اندازد و یقین به دگرگونی دنیا دارد، چرا به آن اصمینان می کند.( مضمونی از حکایات پیامبر....تفسیر .مجمع البیان......)

2. همیشه فکر میکردم اسم اعظم چیه؟!...چه کلمه ای هست...خب یه سری مشخصات و روایات بود که در کدام سوره و کدام آیه و....!!!ولی امروز یک تعبیر جاالب تر دیدم...اسم اعظم حرف و واژه نیست...بلکه نور اسماء صفات خداست که اگه بفهمیم معنای باطنیش رو اون وقت به اسم اعظم هم می رسیم!!    اینجا   و  اینجا  هم آقای رشیدی خیلی زیبا از اسم اعظم نوشتند ...حتما بخونید!!!!.....درپناه نامی الله...یا الله..

 

/ 29 نظر / 24 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهتاب

..قل لن یصیبنا الا ما کتب الله لنا بگو هیچ حادثه ایی برای ما رخ نمی دهد مگر آن چه خداوند برای ما نوشته است توبه 51 و به قول رسول گرامی : باور به تقدیر حزن و اندوه را می برد سال خوبی داشته باشید [گل]

همسفرباران

سلام مهتاب عزیزم من هم این روزها در به در به دنبال اویم..باشد که ردی،نشانی،معجزه ای..یاریم کند!

بام ایران سیتی

سلام مهتاب جان با معرفی دماوند درخدمتم فقط نظر یادت نره[لبخند][گل]

لیلا

تا ان مرد نیاید وتا ما نیاییم[چشمک]

نفس

سلام. چه دعای زیبایی کردی...به خلف خود خلیفه ام و به شفع خود شفایم ده...دعای خیلی بزرگ و زیبایی هست. در مورد اسم اعظم منم همیشه خواستم بدونم اما کلاسهای فلسفه که می رفتم میگفتن در درجات بالای عرفان بیشتر باهاش آشنا میشید.این سایتی که گفتی رو حتما می خونم.ممنون. و خدا کند که آن مرد زودتر بیاید.

حلقه ی دف

سلام به شما دوست خوب در حلقه ی دف با گفتگویی شاعرانه چشم انتظار تشریف فرمایی شماییم . گل های دستمان نثار قدوم چشم هایتان .[گل][گل]

نوشینه

سلام استفاده کردم از کلام شیرین تان